Який вид протезування зубів обрати?

 Протезування зубів несе в собі не лише відновлювальну, а й естетичну функцію. Воно забезпечує здоров'я порожнини рота, красу посмішки і позбавляє людину багатьох комплексів. Адже посміхатися щиро і без сорому можна тільки з гарними зубами. Сьогодні, в пору інновацій, стоматологія перебуває в безперервному процесі розвитку і з кожним днем удосконалюється. У цій статті ми висвітлимо основні види протезування для того, щоб ознайомити Вас з можливими варіантами.

1. Незнімне протезування зубів

Цей вид протезування використовується в тому випадку, якщо у пацієнта відсутньо всього кілька зубів. Також для відновлення стану зубів при карієсі, стертості і для поліпшення зовнішнього вигляду - зміни форми, кольору. Така конструкція є постійною, зняти її самостійно немає можливості. Навантаження розподіляється тільки на зуби, виключаючи ясна.

- зубні коронки найпоширеніший спосіб реконструкції зубів при незнімному протезуванні. Їх одягають на постраждалий зуб і тим самим надають естетичний вигляд. Металокерамічні коронки - найоптимальніший з довговічності і зовнішнього вигляду матеріал. Якщо зуб в не дуже плачевному стані, покращують його вигляд, використовуючи спеціальні накладки - вініри, люмініри. Вони повністю прикривають недоліки і створюють справжню голлівудську посмішку.

- мостовидний протез виглядає як конструкція з декількох коронок, які міцно з'єднані між собою. Спираючись на два латеральних зуба, коронка "вписується" в зубний ряд і виглядає дуже природньо. Такий протез зручний, естетичний і довговічний.

2. Знімне протезування зубів

Виходячи з назви, стає зрозуміло, що цей варіант передбачає повне зняття протеза. Застосовують його в разі часткової або повної відсутності зубів.

- акрилові протези - традиційний метод, який використовується при повній відсутності зубів. Головна перевага - легкість в експлуатації. Якісно виготовлений протез досить добре і природно виглядає. Недоліки - певний дискомфорт в звиканні в перший час використання. Можлива алергічна реакція на сировину.

- нейлонові протези за способом монтажу і застосування не відрізняються від акрилових. Різниця в матеріалі. Нейлон зручніший у використанні - не потрібно знімати протез на ніч. Його м'яка текстура робить використання комфортним і прискорює процес звикання. Не викликає алергічної реакції. Недоліком виступає можлива деформація протеза в процесі жування. Але це досить індивідуально.

- бюгельне протезування вже більш складний вид протезування, так як передбачає використання металевої дуги як каркаса для протеза. Може кріпитись на гачки або замкові кріплення, які ховаються під коронки. Цей вид передбачає наявність своїх зубів. Зменшує навантаження на ясна за рахунок кріплення до наявних зубів. Такі конструкції зручні і довговічні.

3. Імплатаційне протезування

Цей вид передбачає установку протеза на імплантати, які вживлюються в кісткову тканину щелепи. Імплант імітує корінь зуба, а вже на його основі формується штучний зуб.

- якщо у пацієнта відсутньо всього кілька зубів, використовують незнімне імплантаційне протезування. Спочатку в ясна вживляють титановий імплант, а вже на нього встановлюється зубна коронка.

- умовно знімне імплантаційне протезування передбачає, як і в попередньому виді, вживлення титанового імпланта в щелепу. Головна відмінність - коронки пригвинчуються до імпланту і за необхідності їх можна знімати для заміни або гігієнічної чистки.

Різноманітність варіантів протезування дає можливість обирати найбільш відповідний для себе варіант. Наша клініка запрошує на консультацію до кращих лікарів. Наш індивідуальний підхід врахує ваші бажання і можливості. Гарантуємо, що зможемо допомогти вирішити Вашу проблему!

Звертайтесь і ми повернемо Вам гарну посмішку!